Svenska slott och herresäten 4 vol

437150

SVENSKA SLOTT OCH HERRESÄTEN, vid 1900-talets början. Red. Albin Roosval. Stockholm 1909.
4:o. Rikt illustrerad.
Röda samtida skinnband, guldpressad ram och vapen i guldtryck på främre pärm. 4 vol

Småland Blekinge Östergötland, Södermanland, Uppland samt Västergötland Värmland Nerike Västmanland

En rygg med skador

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Rum 1

Budhistorik (21 bud)
3045849
1 900
3045579
1 800
3045847
1 700
3045579
1 600
3045846

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.