Samling silverbestick Gustav Jansson.

437137

GUSTAV JANSSON, bestick, 20 dlr, silver, "Diplomat", CG Hallberg, bestående av: 3 skedar, längd 18,5, 3 knivar, längd 15,5, 3 gafflar, längd 14,5, 4 gafflar, längd 17,5, sked längd 11 cm, medföljer gör 7 skedar modell "Svensk rund" samt 2 skedar "Svensk spetsig", samtliga delar kontrollstämplade, totalvikt exkl. knivar med rostfritt blad ca 585 g

Vissa repor

Silver, Silverbestick

Budhistorik (1 bud)

3033960
2017-01-27 21:43:34

2017-02-03 kl 18:04
Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.