Gunnel Nyman vas Notsjö

437024

GUNNEL NYMAN, "Musselglas", vas, Notsjö/Nuttajärvi, 1900-talets mitt, klart glas med grönt underfång och inneslutna luftbubblor, osignerad, höjd ca 18,5 cm

Vissa avlagringar

Glas, Konstglas

Monter 10

Gunnel Nyman vas Notsjö

Budhistorik (4 bud)

3043234
3043133
900
3040545
550
3028724
500

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.