Tallrikar Kina Famille rose 1700-tal

436943

TALLRIKAR, 2+2, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av strödda blommor i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 22-23 cm

Slitage, nagg

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (13 bud)
3058541
950
3058921
900
3058541
850
3058920
3058541
700

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.