Soffa gustaviansk 1800-tal

436865

SOFFA, gustaviansk, 1800-talets första del, bemålad furu, vågformad spjälrygg och karmar, skuren dekor av bandfläta, fleuroner, räfflor, senare plymåer/kuddar, höjd ca 98,5, längd 182, sitthöjd 45 cm

Slitage, renoverad, kompletterad, delvis ombyggd, färgbortfall, något ostadig

Rum 10

Soffa gustaviansk 1800-tal

Budhistorik (18 bud)
3043519
11 500
3038532
11 000
3028067
10 500
3038531
10 500
3028067
7 600

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.