Stolar barock samt barockstil

436805

STOLAR, 2+2 st., 1700-tal samt 1800-tal, barock, barockstil, genombruten ryggbricka med baluster, skuren dekor av bland annat akantus, bemålade i svart och guld, sitthöjd ca 48 cm

Förstärkningar, de äldre med kompletterade fotavslut, ytskador, färgbortfall

Rum 14

Stolar barock samt barockstil

Budhistorik (7 bud)
3044560
3044558
3044557
3044499
3044476

Slutpris SEK:
382 EUR, 429 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.