Värja

436771

VÄRJA, 17/1800-tal, stukatklinga med graverad dekor, förgyllt mässingsfäste dekorerat med blomslingor och rocailler, kavelpattor i pärlemor, balja i svart läder med 2 förgyllda mässingsbeslag, längd 87 cm

Vapen/Medaljer

Värja

Budhistorik (7 bud)
3032060
3 400
3045200
3 200
3032060
3045195
2 800
3032060
2 600

Slutpris SEK:
3 400
324 EUR, 365 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.