Design Karl-Erik Ekselius

436759

KARL-ERIK EKSELIUS, karmstolar, 1 par, 1980-tal, mahogny, svart skinnklädsel, stoppad sits, etikettmärkta JOC, 1989, höjd 92 cm

PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm

Smärre märken

Möbler, Design

Design Karl-Erik Ekselius

Budhistorik (40 bud)
3043262
6 200
3043258
6 000
3043260
6 000
3043258
5 800
3043259
5 600

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.