Ampel 1800-tal

436562

AMPEL, 1800-talets första del, Karl Johan, för 6 ljus, delvis brännförgylld brons, höjd inkl upphängningsanordning ca 79 cm, diameter ca 48 cm

Tidigare borrad för elektricitet

Belysning, Taklampor

Rum 2

Ampel 1800-tal

Budhistorik (22 bud)
3056609
11 500
3054424
11 000
3054424
8 400
3055988
8 200
3054424
8 000

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.