Ikoner Ryssland

436531

IKONER, 2 st., träschatull, 1800-talets andra hälft, Ryssland, Kristus samt Jungfru Maria med Jesusbarnet, träpannå, en med silverrisa stämplad Moskva 1876, schatullet 53,5x50 cm

Schatull med mindre skador, krackelyr, bruks- och åldersrelaterat slitage

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Ikoner  Ryssland

Budhistorik (29 bud)
3053503
6 600
3056727
6 600
3053503
6 200
3056724
6 000
3053503
5 600

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.