Kylix ca 300-talet f Kr

436429

KYLIX, ca 300-talet fKr, troligen södra Italien, rödfigurig, höjd ca 11,5 cm

Lagningar, retuscher, nagg

Etnografica, Diverse

Monter 19

Kylix ca 300-talet f Kr

Budhistorik (7 bud)
3045357
6 000
3033881
5 000
3033880
4 800
3033879
4 600
3033878
4 400

Slutpris SEK:
6 000
611 EUR, 739 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.