Carl Fagerlund

436033

CARL FAGERLUND, väggspegel, Orrefors, formgiven under 1940-talet, gjutet glas, 71x51,5 cm

LITTERATUR
Avbildad i Svenska hem i ord och bild, 1949.

Mindre nagg

Speglar, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Carl Fagerlund

Budhistorik (15 bud)
3068777
12 500
3068775
12 000
3068773
11 500
3067057
11 000
3068770
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.