Ytterfoder Kina

435657

YTTERFODER, porslin, Kina, 1900-tal, utsvängd mynning, dekor av parställda drakar med den brinnande pärlan i underglasyrblått, diameter ca 48 cm, höjd ca 21 cm

Nagg, smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 6

Ytterfoder Kina

Budhistorik (36 bud)
3071664
9 000
3071675
9 000
3071664
8 800
3071667
8 800
3071664
8 600

Slutpris SEK:
9 000
859 EUR, 966 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.