Einar Bäckström golvlampa Light up the dark

435466

EINAR BÄCKSTRÖM, golvlampa, Malmö 1950-tal, stomme i mässing lindad i skinn, märkt EB numrerad 5915, höjd ca 126 cm

Smärre slitage

Belysning, Golvlampor, Temaauktion

Budhistorik (11 bud)
3071171
950
3064857
900
3064856
700
3064855
650
3064853
600

Slutpris SEK:
950
91 EUR, 102 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.