Specialauktion Light up the dark

435247

BORDSLAMPA, 1800-talets slut, empirestil, patinerad brons på stensockel, marmorerad plåtskärm, fem ljuspunkter, höjd 66 cm

Nagg på sockeln, senare el

Belysning, Bordslampor, Temaauktion

Budhistorik (18 bud)
3070436
3 800
3069710
3 600
3070435
3 600
3069710
3 400
3069562
3 200

Slutpris SEK:
3 800
364 EUR, 428 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.