Sälbössa

434829

SÄLBÖSSA, 1800-tal, med slaglås, räfflad pipa, kaliber ca 13 mm, sikte med bländskydd, lagningar i plåt runt låset, kolvlåda, längd ca 146 cm, stöd i trä medföljer

Vapen/Medaljer

Sälbössa

Budhistorik (6 bud)
3046124
3046123
2 400
3044242
3044241
1 600
3040289

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.