Carl Hjalmar Norrström Light up the dark

434530

CARL HJALMAR NORRSTRÖM (1853-1923): Förlaga till kandelabrar No 2 och 3 för Skultuna bruk, signerad C Hj Norrström, och daterad Sept. 1897, akvarell, ca 95 x 65 cm

Reva, veck, fläckar

Konst, Teckningar, Belysning, Bordslampor, Temaauktion

Fack 42

Budhistorik (11 bud)
3071583
3 400
3067187
3 200
3067187
2 800
3071581
2 600
3067187
2 400

Slutpris SEK:
3 400
351 EUR, 419 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.