Dolk med etsat blad

434478

DOLK, 1800-tal, blad med etsad och förgylld dekor, korta kulformade parerstänger, skaft av ebenholts, längd 23 cm

slitage, spricka, bruten spets

Vapen/Medaljer

Dolk med etsat blad

Budhistorik (11 bud)
3042623
850
3041513
3042622
3041513
750
3042621
700

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.