Spegellampett sengustaviansk Light up the dark

434441

SPEGELLAMPETT, sengustaviansk, 1800-talets början, förgylld, ramen med pärlstav och bandfläta, ljusarm i mässing för två ljus, originalbakstycke, ca 77x57 cm

Framtagen förgyllning, senare glas, ytskador/slitage

Speglar, Belysning, Temaauktion

Rum 2

Budhistorik (12 bud)
3071523
4 800
3071521
4 600
3071519
4 400
3071515
4 200
3071513

Slutpris SEK:
4 800
458 EUR, 515 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.