Paradvärja

433247

VÄRJA, fransk, 1800-tal, förgyllt mässingsfäste dekorerat med korslagda nycklar inom en krans av eklöv, kavel av horn, konformad knapp med stående örn, längd 98 cm

Vapen/Medaljer

Paradvärja

Budhistorik (3 bud)

3032046
3032042
1 300
3031197

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer