Snapplåsgevär

433134

SNAPPLÅSGEVÄR, 17/1800-tal, stock i stål med dekorpaneler i mässing och pärlemor, längd 118 cm

korrosion, delar saknas, senare hane och eldstål, skador

Vapen/Medaljer

Rum 1

Snapplåsgevär

Budhistorik (11 bud)
3046781
2 800
3046723
2 600
3046723
3035123
3035123
1 800

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer