Snapplåsgevär

433134

SNAPPLÅSGEVÄR, 17/1800-tal, stock i stål med dekorpaneler i mässing och pärlemor, längd 118 cm

korrosion, delar saknas, senare hane och eldstål, skador

Vapen/Medaljer

Rum 1

Snapplåsgevär

Budhistorik (11 bud)
3046781
2 800
3046723
2 600
3046723
3035123
3035123
1 800

Slutpris SEK:
2 800
283 EUR, 335 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.