Svärd nordafrikanskt

432956

SVÄRD, nordafrika, 1800-tal, äldre europeisk klinga med graverad dubbelörn, korsformat fäste, kavelplattor av ben utsmyckade med ringmönster, längd 103 cm

skador, kavelplatta saknas

Vapen/Medaljer

Svärd nordafrikanskt

Budhistorik (18 bud)
3046059
3046030
3045951
950
3046029
950
3045951
900

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer