Svärd nordafrikanskt

432956

SVÄRD, nordafrika, 1800-tal, äldre europeisk klinga med graverad dubbelörn, korsformat fäste, kavelplattor av ben utsmyckade med ringmönster, längd 103 cm

skador, kavelplatta saknas

Vapen/Medaljer

Svärd nordafrikanskt

Budhistorik (18 bud)
3046059
3046030
3045951
950
3046029
950
3045951
900

Slutpris SEK:
100 EUR, 107 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.