Flintlåspistol

431735

SNAPPLÅSPISTOL, 1700-tal, kammarstycke med otydlig stämpel, graverat lås, kolv med dekor av infattad korall samt niello, helstock med mässingsbeslag, längd ca 40 cm

stockskador, slitage

Vapen/Medaljer

Flintlåspistol

Budhistorik (5 bud)
3043482
3030036
1 900
3030035
3030033
3030032
950

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer