Nimcha

424367

NIMCHA, Marocko, 1800-tal, äldre klinga med 3 blodrännor, månformade smedstämplar, parerstänger i stål med förgylld dekor, skuret grepp av horn, längd 103 cm

Vapen/Medaljer

Nimcha

Budhistorik (13 bud)
3045943
6 800
3045947
6 600
3045943
6 400
3045946
6 200
3045943
6 000

Slutpris SEK:
6 800
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer