Nimcha

424367

NIMCHA, Marocko, 1800-tal, äldre klinga med 3 blodrännor, månformade smedstämplar, parerstänger i stål med förgylld dekor, skuret grepp av horn, längd 103 cm

Vapen/Medaljer

Nimcha

Budhistorik (13 bud)
3045943
6 800
3045947
6 600
3045943
6 400
3045946
6 200
3045943
6 000

Slutpris SEK:
6 800
694 EUR, 806 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.