Japansk dolk

423429

DOLK, Japan, omkring 1900, böjd klinga, fäste och balja en suite i skuret ben med figurscener avslutat med drakhuvud, längd 42 cm

slitage, lagning

Vapen/Medaljer

Japansk dolk

Budhistorik (7 bud)
3045818
3 200
3045787
3045816
2 800
3045787
2 600
3033247
2 400

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.