Sabel

418417

SABEL, fransk, 1800-talets början, för artilleriet, klingryggen märkt Manufacture Imperiale de Klingenthal aout 181? stämplad med JI Krantz stämpel, mässingsfäste med 3 byglar, längd 98 cm

Vapen/Medaljer

Sabel

Budhistorik (14 bud)
3045770
3046628
2 800
3045770
2 600
3046624
2 400
3045770

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer