Sabel

418417

SABEL, fransk, 1800-talets början, för artilleriet, klingryggen märkt Manufacture Imperiale de Klingenthal aout 181? stämplad med JI Krantz stämpel, mässingsfäste med 3 byglar, längd 98 cm

Vapen/Medaljer

Sabel

Budhistorik (14 bud)
3045770
3046628
2 800
3045770
2 600
3046624
2 400
3045770

Slutpris SEK:
306 EUR, 356 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.