Brittisk sabel

418299

SABEL, brittisk, för sjöofficer, 1800-tal, klinga med etsad sekor, mässingsfäste, svart skinnbalja med 3 mässingsbeslag, längd 90 cm

korrosion, slitage

Vapen/Medaljer

Brittisk sabel

Budhistorik (8 bud)
3046472
1 800
3046186
1 700
3046470
1 600
3046186
3045071
1 400

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.