Värja för infanteriofficer

416617

VÄRJA, svensk, 1800-talets första hälft, för infanteriofficer, klinga med etsad dekor, förgyllt mässingsfäste, svart skinnbalja med 2 mässingsbeslag, längd 99 cm

Vapen/Medaljer

Värja för infanteriofficer

Budhistorik (15 bud)
3047007
4 400
3047003
4 200
3047003
3 400
3046664
3 200
3043730

Slutpris SEK:
4 400
449 EUR, 521 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer