Flickdocka 1900-talets början

436747

BISKVI FLICKDOCKA, 1900-talets början, huvud med sköld, märkt "6.154 Dep", öppen mun med tänder, bruna blundögon, skulpterade ögonbryn, blond mohairperuk, , ledad kropp i vit nappa med underarmar i biskvi, underben i massa, längd ca 44 cm

Peruken och fötter med slitage, lösa armar

Diverse, Leksaker

Monter 15

Flickdocka 1900-talets början

Budhistorik (10 bud)
3042494
700
3037210
650
3042491
650
3037210
600
3042490
550

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.