Lockurna Kina

436746

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, balusterformad, dekor av sångfåglar vid pion, kalligrafi i emaljfärger, järnoxid samt kalligrafi, höjd ca 41 cm

Mynningsnagg, spricka samt lock med nagg

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 9

Lockurna Kina

Budhistorik (1 bud)

3029716
2017-01-25 21:28:59

2017-01-31 kl 21:18
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.