Anders Zorn etsning

436741

ANERS ZORN (1860-1920): "Cigarettrökerska II", 1891, signerad i plåten, ur upplagan om 425 osignerade ex för Ffgk, etsning, ca 15,7x11,5 cm

LITTERATUR: A62, ZG62, H&H44

Gulnad, ej examinerad ur ram

Fack 13

Anders Zorn etsning

Budhistorik (15 bud)
3042480
2 400
3042469
3042454
3042438
1 900
3042429
1 800

Slutpris SEK:
2 400
229 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.