Supsked silver Henrik Nourin 1700-tal

436675

SUPSKED, silver, Henrik Nourin (1730-1774), Norrköping 1753, blad med svisselerad dekor, längd 15 cm, vikt ca 21 g

Slitage, bucklor

Silver

Monter 14

Budhistorik (25 bud)
3042063
6 200
3042059
6 000
3042057
5 800
3042055
5 600
3042056
5 400

Slutpris SEK:
6 200
632 EUR, 764 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.