Josef Frank takarmaturer i par

436674

JOSEF FRANK, takarmaturer, 1 par, modell 2162, formgiven i slutet av 1920-talet för Josef Franks eget företag Haus & Garten i Österrike, höjd exklusive lampa ca 13, diameter 20 cm

Slitage, något skev fästanordning

Belysning, Taklampor, Design

Budhistorik (20 bud)
3042067
3 400
3042064
3 200
3042054
3042061
3042054
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.