Ikea 1700-talsserie

 
 
 
Auktionsnr
436648
 
Beskrivning

IKEA, "Bergslagen", slagbord, Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, grålackerat, höjd ca 76, 142x117 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Ytskador
 
Kategorier
Möbler
 
Visas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Rum 5
 
 
 
Föregående bildNästa bild
Ikea 1700-talsserie
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (14 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
3041176
2017-01-31 12:50:06
2 400
3034659
2017-01-28 11:09:56
2 200
3034017
2017-01-27 22:24:45
2 000
3034017
2017-01-27 22:24:45
1 700
3034658
2017-01-28 11:09:47
1 600
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-01-31 kl 18:36
Slutpris SEK:
2 400
245 EUR, 296 USD
Utropspris SEK:
3 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK