Byrå med marmorskiva i Carl Diedrik Fick´s art

436588

BYRÅ med marmorskiva, 1700-talets slut, sengustavianskt stockholmsarbete i Carl Diedrik Fick´s art, 3 lådig, fanerat i mahogny, stenskiva i carraramarmor, tandsnittsdekor, nyckelbussningar i ben, höjd 80, 92x44,5 cm, nyckel finns

Senare stenskiva

Rum 4

Budhistorik (55 bud)
3038830
29 000
3038826
28 000
3038817
27 000
3038818
26 000
3038817
25 000

Slutpris SEK:
29 000
2 767 EUR, 3 112 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.