Stolar Ikea Hallunda

 
 
 
Auktionsnr
436532
 
Beskrivning

IKEA, "Hallunda", stolar, 6 st, Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, grålackerad, stoppade sitsar, rutig klädsel, brännmärkta Ikea of Sweden, sitthöjd ca 48 cm


HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Bruksslitage, fläckar
 
Kategorier
Möbler
 
Visas och avhämtas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Rum 4
 
 
 
Stolar Ikea Hallunda
Klicka för att förstora bilden
 
Budhistorik (38 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
3039788
2017-01-30 19:02:38
22 000
3039787
2017-01-30 19:02:10
21 000
3039783
2017-01-30 19:01:09
20 000
3039780
2017-01-30 19:00:43
19 500
3039525
2017-01-30 18:59:26
19 000
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-01-30 kl 19:05
Slutpris SEK:
22 000
2 215 EUR, 2 517 USD
Utropspris SEK:
9 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK