Stolar Ikeas 1700-talsserie

 
 
 
Auktionsnr
436530
 
Beskrivning

IKEA, "Hallunda", stolar, 8 st, Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, grålackerad, stoppade sitsar, rutig klädsel, brännmärkta Ikea of Sweden, sitthöjd ca 48 cm


HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Bruksslitage, fläckar
 
Kategorier
Möbler
 
Visas och avhämtas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Rum 19
 
 
 
Stolar Ikeas 1700-talsserie
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
 
 
 
Budhistorik (38 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
3039824
2017-01-30 19:10:25
31 000
3039823
2017-01-30 19:10:13
30 000
3039528
2017-01-30 19:06:29
29 000
3039528
2017-01-30 19:06:29
28 000
3039815
2017-01-30 19:08:00
27 000
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-01-30 kl 19:13
Slutpris SEK:
31 000
3 122 EUR, 3 546 USD
Utropspris SEK:
12 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK