Bordslampor i empirestil

436514

BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-tal, patinerad brons, kolonner med förgylld dekor av palmetter och acantus, lejonfötter, svarta skärmar, ursprungligen kandelabrar, höjd ca 89 inklusive skärmar

Diverse, Belysning, Bordslampor, Metall

Rum 18

Bordslampor i empirestil

Budhistorik (8 bud)
3041610
16 000
3038943
15 500
3038922
15 000
3038896
14 500
3035793
14 000

Slutpris SEK:
16 000
1 526 EUR, 1 717 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.