Ljusstakar i empirestil

436511

LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, empirestil, 1800-tal, dekor av bl a, äggstav, ā la grequebård, palmetter, ljuspipa vilar på karyatidhuvuden, 1800-tal, höjd ca 26 cm

Smärre lagning

Diverse, Hem, Belysning, Metall, Metall

Monter 15

Ljusstakar  i empirestil

Budhistorik (12 bud)
3041387
11 500
3036252
11 000
3029703
10 500
3029702
10 000
3029701
9 200

Slutpris SEK:
11 500
1 172 EUR, 1 417 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.