Nattklocka 1800-talets första hälft

436479

NATTKLOCKA, i form av lockurna, 1800-talets första hälft, även ett ur invändigt, bemålad metall i vinrött, svart och guld, locket med förgylld pinjekotte, höjd ca 37 cm

Smärre färgbortfall, bucklor, yttre urtavla saknar visare, nyckel saknas

Klockor/Ur, Bordsur

Monter 12

Budhistorik (16 bud)
3038784
4 200
3038841
3038784
3 800
3037978
3 600
3037978
3 200

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.