Bordslampor glaserat lergods

436463

BORDSLAMPOR, 2 st, lergods, 1960-tal, polykromt glaserade, varav en signerad Ninnie (Ninnie Charlotta Forsgren) samt bär etikett Bromma Keramik, höjd ca 45 resp 64 cm

Sen större bordslampan med spricka

Belysning, Golvlampor

Rum 18

Bordslampor glaserat lergods

Budhistorik (2 bud)

3039529
3038005

Slutpris SEK:
33 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.