Marianne Westman

436441

MARIANNE WESTMAN, 53 dlr, "Picknick", Rörstrand, bestående av: 17 tallrikar, 2 karotter med lock, kanna, smörask utan lock, 1+1+3 uppläggningsfat, 12 äggkoppar, ostkupa, terrin med lock, skärbräda, 12 assietter

Karotternas lock med nagg, smörasken saknar lock, slitage

Keramik/Porslin

Monter 12

Marianne Westman

Budhistorik (35 bud)
3033119
14 000
3033047
13 500
3032791
13 000
3032501
12 500
3032790
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.