Bordspendyl Frankrike Chopin

436433

BORDSPENDYL, brons, 1800-tal, Frankrike, Louis XVI-stil, delvis förgylld, emaljerad urtavla med romerska siffror Chopin ā Paris, höjd ca 38 cm

Skadad urtavla, senare nyckel medföljer

Klockor/Ur

Monter 11

Bordspendyl Frankrike Chopin

Budhistorik (13 bud)
3037035
3036320
2 800
3035714
2 600
3035713
3035145
1 300

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.