Chiffonjé sengustaviansk

436424

CHIFFONJÉ, sengustaviansk stockholmsarbete, fanérad med mahogny, skiva i sten, brännförgyllda beslag i brons, fronten med hörnpelare krönta karyatider, översta lådan dragringar i form av lejonmaskaroner, fällbar klaff med bakomliggande lådinredning, nedre delen med skåp och tre lådor, avslut i form av lejontassar, höjd ca 136, 128x58 cm, nycklar finns

Fanérskador och lagningar, blekt, sprickor, ytskador

Rum 19

Chiffonjé sengustaviansk

Budhistorik (14 bud)
3036861
15 500
3036860
15 000
3036859
14 500
3036858
14 000
3036857
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 579 EUR, 1 910 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.