Bordspendyl nyrokoko

436415

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, emaljerad urtavla med romerska siffror, märkt Elis Paris, med slagfunktion, förgylld metall, höjd ca 29 cm

Pendel saknas, skadad urtavla,

Klockor/Ur

Bordspendyl nyrokoko

Budhistorik (14 bud)
3037378
3037250
3037374
3037250
3037259
950

Slutpris SEK:
114 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.