Ljusstakar tenn 1786

436356

LJUSSTAKAR, 1 par, gustavianska, tenn, fyrstämplade Carl Gustaf Malmborg (mästare i Stockholm 1767-1806) Stockholm 1786, räfflad kolonn på klockat postament med bårder, höjd 21 cm

Smärre bucklor, saknar ljusmanschetter, mindre lagning

Diverse, Metall

Ljusstakar tenn 1786

Budhistorik (17 bud)
3033554
5 200
3034866
5 000
3033554
4 800
3032647
4 600
3024605
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.