KA Pehrson akvarell

436349

KARL AXEL PEHRSON (1921-2005): "Dictyopterus affinis", signerad och daterad K.A.Pehrson-52, akvarell, ca 8X12cm
Proveniens; Riksförbundet för bildande konst, utsällning 119.
Se Ulf Linde´s bok Karl Axel Pehrson sid 21, 22

Monter 11

KA Pehrson akvarell

Budhistorik (16 bud)
3036763
6 400
3036760
6 200
3036757
6 000
3036757
5 400
3036752
5 200

Slutpris SEK:
6 400
652 EUR, 788 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.