Gustavianskt skrivbord

436274

SKRIVBORD, gustavianskt, omarbetat hammarklaver, fanérad med mahogny, citron, rosenträ, ebenholts mfl träslag, tre lådor, benställning på rak avsmalnande ben på hjultrissor, höjd ca 79, 126x46 cm

Krafitgt omarbetat och kompletterat hammarklaver, fanérskador, lagningar, mindre delar saknas, en lös hjultrissa medföljer

Gustavianskt skrivbord

Budhistorik (39 bud)
3037720
7 400
3037719
7 200
3037717
7 000
3037712
6 800
3037708
6 600

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.