Svepask 1800-tal

436200

SVEPASK, furu, bemålad i blågrönt med växtrankor och årtalet 1807 i svart och terrcotta, enligt uppgift från Salo, Finland, höjd ca 15,5, Ø 28 cm

Åldersrelaterat slitage, såprickor

Diverse, Allmoge

Hylla 5

Svepask 1800-tal

Budhistorik (10 bud)
3035515
3035495
750
3035458
700
3033624
650
3033624
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.