Rökelsehållare brons

436094

RÖKELSEHÅLLARE, brons, Vietnam, 1500-tal, i form av Buddha i Bhumisparsa mundra, höjd ca 8 cm

Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk, Etnografica, Diverse

Rökelsehållare brons

Budhistorik (16 bud)
3035193
2 400
3027320
3028078
3027320
1 900
3027961
1 800

Slutpris SEK:
2 400
245 EUR, 296 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.